25 years of Tennis-Point Celebrate with us! We have 25 exclusive anniversary deals just for you. Save now!

Funktioner

Funktioner
Träffyta 671 cm²
Strängningsmönster 16/19
Vikt 290 g
Délka 698 mm
Balans 320 mm
Inte strängad

Beskrivning

2x Blade 104 V7.0 Plus Racketväska
1x WilsonTour 15 Racketväska Special Edition - Svart, Grön

EXKLUSIVT TILLGÄNGLIGT TILLGÄNGLIGT PÅ TENNIS-POINT!

Mer går helt enkelt inte!

Vilson Tour 15 Exklusiv och endast tillgänglig hos oss, ger dig mer utrymme än någonsin tidigare. I den här väskan kan du inte bara förvara många racketar, utan även mycket utrustning.


På vägen som ett proffs!

Med Wilson Tour 15 kommer du att överglänsa allt annat på marknaden. Den här väskan erbjuder dig förvaringsutrymme för totalt 15 racketar. Från och med nu behöver du inte oroa dig för det utrymme du behöver. Tourväskan övertygar med en optimal fackfördelning och en hög stabilitet, så att den även klarar av tunga belastningar.


Totalt tre huvudfack väntar på dina saker. Oavsett om det är skor, ombyte eller greppremmar: tack vare det enorma förvaringsutrymmet kan du enkelt separera allting från varandra och på så sätt se till att din väska är ordentligt organiserad redan från början. Dessutom finns det ytterligare externa fack där din plånbok eller mobiltelefon kan hitta ett tillfälligt hem. Tack vare de två handtagen kan du också bära den här perfekta väskan som en ryggsäck.

Hämta Wilson Tour 15s nu och se till att alla du möter får stora ögon!


Highlights:
  • Tre huvudfack rymmer 15 klubbor
  • Många yttre fack för småutrustning
  • Skulderremmar för bättre transport
.


Liknande produkter

Liknande produkter

Recensioner

Rekommendationer

Rekommendationer

Wilson 2x Blade 104 V7.0 Plus Racketväska

Art. No: 0070480349200003

5.620 kr -31% 3.900 kr
Prisstege
Kom ihåg när artikeln blir tillgänglig igen!
Välj din storlek
1
Meddela mig
2
Meddela mig
3
Meddela mig
4
Meddela mig