Code: READY10 For a limited time 10 % extra discount over 1,900 items! Save now.

Funktioner

Funktioner
Material 11% Elastan, 89% Polyester
Färg svart

Beskrivning

Smash Shorts Pojkar - Svart

Lättvikt. Cool. Hållbar.

Vill du ge allt på planen - och se bra ut när du gör det? Ta då tag i Smash Shorts från Quiet Please-kollektionen!
De här shortsen är gjorda för rörelse, skoj och starka prestationer. De är superlätta, andas och är perfekta för unga tennistalanger som du.
Och det bästa är: du bär inte bara snygga prestandakläder, utan också ansvar. Smash-shortsen kommer från den första cirkulära tenniskollektionen och är tillverkade av 100 procent återvunnen polyester.
När de har tjänat ut kan du enkelt returnera dem med hjälp av det integrerade digitala produktpasset - och de kan förvandlas till något nytt. Det här är modern tennis med ett syfte!
Som alltid med Quiet Please är det inte bara kläderna som är hållbara, utan även allt runt omkring: etiketter, förpackningar - allt är återvinningsbart och därför riktigt bra för miljön.

Höjdpunkter

  • Cirkulärt tänkande: Shortsen är tillverkade av återvunnet material och kan återvinnas helt.

  • Digitalt produktpass: Skanna, skicka tillbaka och starta en ny cykel - smartare kan det inte bli.

  • En del av Quiet Please-kollektionen: Hållbarhet in i minsta detalj - cool design möter miljömedveten produktion.

Liknande produkter

Liknande produkter

Recensioner

Rekommendationer

Rekommendationer

Quiet Please Smash Shorts Pojkar

Art. No: 3904640036700026

289 kr
199 kr från 12 St
Prisstege
1 - 3 Bit 4 - 6 Bit 7 - 11 Bit från 12 St
289 kr 229 kr 219 kr 199 kr
i lager
3-4 Arbetsdagar
Fri frakt från 499 kr ordervärde
Köp på konto
30 dagars returrätt
inkl moms, Exkl Leveranskostnader
3+ years only here
3+ years only here
Välj din storlek
116
Omedelbart tillgänglig
128
Omedelbart tillgänglig
140
Omedelbart tillgänglig
152
Omedelbart tillgänglig
164
Meddela mig